O Normobarii Eden ® - Normobaria EDEN

tel. +48 512 170 410,  email: kontakt@normobariaeden.pl, Budy Mszczonowskie, ul.Grzybowa 6, 96-325 Radziejowice
Przejdź do treści
Normobaria Eden® powstała w drugiej połowie 2019 roku. Została w całości zaprojektowana zgodnie z parametrami i zaleceniami nestora normobarii w Polsce lek. med. Jana Pokrywki. Zbudowanie jej przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów, z zachowaniem najwyższych standardów i poszanowaniem postulatów ekologicznych, jest gwarancją wypoczynku, odprężenia i relaksu oraz spokoju ducha i umysłu. Pomieszczenie normobaryczne w Normobarii Eden® zostało wyłożone portugalskim korkiem. Zastosowanie korka zapobiegapowstawaniu pleśni i grzybów i zbieraniu się wilgoci. Okładzina korkowa jest całkowicie antyalergiczna i poprawia mikroklimat wnętrza. W pomieszczeniu normobarycznym zastosowano również tapety bawełniane (tzw. tynk japoński). Jest to naturalna mieszanka bawełny, jedwabiu i minerałów, scalona substancjami roślinnymi o właściwościach antystatycznych. Takie wykończenie wnętrza Normobarii Eden® zapewnia odwiedzającym dużą wygodę, kameralną atmosferę i znakomite samopoczucie.
 
W Normobarii Eden® zostały stworzone idealne warunki dla organizmu ludzkiego, a więc zarówno dla jego zdrowienia, jak i dla długiego życia w zdrowiu. Określają je następujące parametry pomieszczenia normobarycznego:
 
• ciśnienie ok. 1500 hPa (czyli o ok. 500 hPa więcej niż na zewnątrz),
• zawartość tlenu w powietrzu ok. 40% (na zewnątrz ok. 21%),
• zawartość CO2, ok. 13% (na zewnątrz 0,05%),
• zawartość wodoru, wykazującego działanie antynowotworowe, ok. 0,5% (czyli ok. 10 tys. razy więcej niż w powietrzu wdychanym na co dzień).
 
Położenie Normobarii Eden® wśród terenów zielonych nadaje jej jeszcze bardziej nastrojowy i kojący charakter. Normobaria Eden® znajduje się w Budach Mszczonowskich, nieopodal Term Mszczonów i największego w Europie parku wodnego, Park of Poland Suntago Wodny Świat, co jest dodatkowym powodem, by do niej przyjechać.
 
Normobaria Eden® to obecnie jedna z największych i najnowocześniejszych normobarii w Polsce. Przebywać w niej może równocześnie do 30 osób. Normobaria Eden® oferuje także 12 wygodnych miejsc do spania dla osób, które chcą w niej nocować i tym samym spędzić w pomieszczeniu normobarycznym non–stop 10 godzin.
 
 
Normobaria Eden® jest przystosowana również dla osób z niepełnosprawnością.
 
 
Normobarię Eden® wspiera Jana Pokrywki(www.longevitas.pl, www.drpokrywka.pl).
 
Warunki wewnątrz Normobaria Eden® są stale monitorowane przez czujniki, a przyrządy dokonują na bieżąco korekty składu mieszanki oddechowej wewnątrz pomieszczenia normobarycznego.
Wróć do spisu treści